Szklarska Poręba Atrakcje

Mamy siedzibę u stóp Karkonoszy, bo Szklarska Poręba zachwyca nas przez cały rok i szczerze wierzymy, że nikt nie pozostanie obojętny na jej piękno. Sylwester studencki w górach może być świetną okazją do zakochania się w karkonoskich krajobrazach lub do odkrycia tajemnic górskich minerałów. 

szklarska poręba karkonosze

Wodospad Kamieńczyka

Jest to najwyższy wodospad w Karkonoszach i nie bez powodu każdy turysta chce go zobaczyć odwiedzając miasto Szklarska Poręba. Woda spada malowniczą kaskadą do Wąwozu Kamieńczyka, a niesamowity klimat wznoszących się wokół pionowych skał przyprawia o zawrót głowy. Na szczęście, przed wejściem dostaniecie kaski, więc o nic nie musicie się martwić. Co najwyżej, magia tego miejsca może sprawić, że tuż po sylwestrze zaraz będziecie chcieli tam wracać. Na dodatek, szlak nie jest wymagający technicznie i każdy student spokojnie da radę tam dotrzeć.

Sudeckie Centrum Kultury i Sztuki

Po słusznych zachwytach nad oszałamiającą naturą, warto poznać dzieje zdolnych rzemieślników ze Szklarskiej Poręby i popatrzeć na prawdziwą sztukę. Znajdziecie tam ekspozycję wyrobów ze szkła, których technika wykonania uchodzi za unikatową w skali świata. Co więcej, będziecie mieli okazję wziąć udział w procesie wyrabiania szklanych cudów lub nawet zakupienia pieknej pamiątki. Szklarska Poręba od zarania dziejów jest ważnym ośrodkiem hutnictwa szkła i grzechem byłoby pominąć to miejsce.

Muzeum Minerałów Szklarska Poręba

Jeśli chcecie zobaczyć kosmiczny meteoryt lub prehistoryczne skamieniałości, to polecamy zajrzeć do Muzeum Minerałów. To prawdziwa gratka dla fanów wszelkich skamielin, a także dla kolekcjonerów minerałów z całego świata. Natomiast przed budynkiem znajduje sie jedyny w Europie las karboński sprzed setek milionów lat, więc jesteśmy pewni, że to obowiązkowy punkt programu przede wszystkim dla studentów archeologii i historii. Jak widać, sylwester studencki w górach może być nie tylko wystrzałowym przeżyciem, ale także przygodą, której nie powstydziłby się sam Indiana Jones. 

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami, a my zorganizujemy krótką wycieczkę po okolicy z przewodnikiem i odpowiemy na wszelkie pytania. 

Przewiń do góry